Projekti kirjeldus:

Kuupäev:
 04.2016
Rubriik:
Kaminad
Hübriidkamin

Tegemist on hüpokaust tüüpi hübriidkaminaga, millele paigaldasime Romotop kaminasüdamiku. Ehitasime 50 mm paksusega soojustsalvestava kesta (plaadi mõõdud 1000x500x50), mis oluliselt tõstab kaminasüdamiku poolt eraldatava soojuse salvestusvõimet.

Soojasalvestust saab ise juhtida restide sulgemise/avamisega. Avatud asendis ruumi kiire kütmine ja suletud asendis soojuse suunamine väliskesta. Restid on paigutatud nii, et kütmise käigus eraldub sooja ka köögi poolele.

Lisaks sellele ehitasime kaminasüdamikule arvutustega lubatud piirides lõõristiku, mis tõstab veelgi kütteseadme kasutegurit. Lõõristiku armeerisime spetsiaalse võrguga tagamaks lõõristiku terviklikkus ning võimalikke suitsugaasi lekkeid.

Kaminale paigaldasime spetsiaalse kaminatele mõeldud kütteautomaatika, mille kolme programmi vahel valides saab valida intensiivsest kütmisest kuni pika ja rahuliku tule hoidmiseni.

Väliskesta krohvisime savikrohviga, millele lisatud põhukiudu paremaks sulandumiseks palkmaja miljöösse.

Köögipoolel hoolitseb sooja ja maitsva toidu eest keraamilise keeduplaadiga pliit, mille lõõristik on viidud vastavusse metellmoodulkorstnaga.

Fotod: